Basında Biz
.

BOLU EXPRESS

(03.04.2014)

Plak Atışları Hakemlik Kursu açılıyor

İlimizde Plak Atışları hakem ihtiyacının karşılanabilmesi için 10-12 Haziran tarihleri arasında Plak Atışları Aday Hakem Kursu açılacağı açıklandı.

Kursa katılacak adayların kurs katılım ücreti olan 250 TL ‘sini Federasyonun Garanti Bankası Anafartalar Şubesi IBAN  TR 70 0006  2000 7110 0006  2983 84 nolu hesabına yatırarak banka dekontunun bir nüshasını kurs tarihinden önce federasyona göndermeleri (Faks 0 312  311 68 75 ) gerekiyor. Hakem kursuna katılmak için şu şartların yerine gelmesi isteniyor:

1) TC Vatandaşı olmak

2) En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak (Milli Sporcularda bu şart aranmaz.)

3) 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından gün almamış olmak ( Milli Sporcular da ve atıcılık sporu içinden gelenlerde 40 yaş şartı aranmaz.).

4) Sağlık durumu itibariyle hakemlik yapmaya uygun olmak ( Hakemlik yapmaya elverişli göz ve sağlık raporu).

5) Yüz kızartıcı bir fiilden dolayı altı ay hüküm giymemiş olmak.

6) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ceza kurulunca altı aydan fazla bir ceza ile cezalandırılmamış olmamak.

7) Ağır hapis veya 1 yıldan fazla hapis ya da yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından yükümlü bulunmamak.

8) Kurs sonunda sınavlarda en az 70 ve üzeri puan  üzeri puan alanlar aday hakem olabilecek.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN: DÜZCE GENÇLİK HİZMETLERİ VE  SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
BOLU EXPRESS

(07.04.2014)

Cezaevinde futbol şenliği

 

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Bolu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan hükümlü ve

tutuklulara yönelik bir futbol turnuvası düzenlendi.
Bolu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan hükümlü ve tutukluların topluma yeniden kazandırılması, yaşamsal amaca yönelik
olanakları kullanabilmeleri, doğru düşünce ve davranma süreçlerini hızlandırmaları, tahliye sonrasında sosyal hayata yeniden adapte olabilmeleri ve serbest zamanlarını kaliteli bir biçimde geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen futbol turnuvası geçtiğimiz gün oynanan final müsabakası ile sona erdi. Beden eğitimi öğretmeni Ömer Yavuz nezaretinde gerçekleştirilen organizasyonun final müsabakasını Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Mehmet Sürgün, kurumun II. Müdürleri Hüseyin Aydoğmuş, Mesut Sevim, Özcan Öztürk, Hüseyin Savaş Yağmur ve Fatih Sertaç Çelik, kurum personeliyle hükümlü ve tutuklular izledi. Final müsabakasının ardından düzenlenen ödül töreninde; dereceye giren ekiplere kupa ve takımlarda yer alan katılımcılara da Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünce verilen t-shirtler, yetkililer tarafından takdim edildi.

BOLU OLAY

(07.04.2014)

Son sözü yine ‘Dev Adamlar’ söyledi! 73-72

TB3L F Grubunda mücadele eden Boluspor Basketbol Takımı evinde grup lideri Melikşah Üniversitesini ağırladı. Son saniyelere kadar heyecanın sürdüğü karşılaşmayı Boluspor Basketbol Takımı 73-72 kazanarak lider Melikşah Üniversitesini mağlup etti.

Boluspor Basketbol Takımı sahasında lig lideri Kayseri Melikşah Basketbol takımı ile karşı karşıya geldi. Güçlü rakibi Melikşah ile maçın başlarında başlayan mücadelede Boluspor Basketbol takımı rakibi karşısında maçın tamamında geride olmasına rağmen son dakikalarda bulduğu basketlerle öne geçip, lider Melikşah takımını 73-72 yenerek tarihi bir zafere imza attı. Lig liderini evinde konuk eden Boluspor Basketbol takımı sahasındaki üstünlüğünü bir kez daha gösterdi. Zorlu karşılaşmada bir ara rakibinin 18 sayı gerisinde kalmasına rağmen maçı bırakmadı. Boluspor Basketbol takımı ilk yarı rakibin bariz üstünlüğü karşısında baş antrenör Atalay Gemen’in oyunda yaptığı hamleler sonrasında Mehmet Şen’nin arka arkaya attığı 3 sayılarla Ramazan’ın da etkili oyunu ile farkı 10 sayıya indirdi. Kırmızı-beyazlılar, ilk yarı açılan farkı kapattı. İlk yarının sonlarına doğru tekrar dirilen Boluspor Basketbol ikinci yarıda da etkili olmaya çalıştı ve maçı bırakmadı. Üçüncü periyot 34-43 ile devam ederken maç zaman zaman 40-44, 43-44, 46,50 atılan basketler sonunda üçüncü periyot 46-53 sona erdi. Son çeyrekte Boluspor geriden geldiği maçta öne geçip sahasında lideri yenme planları yaptı. İlk yarının sonlarına doğru yükselen performans son çeyrekte de devam etti. Karşılıklı basketler maça heyecan getirdi. Boluspor Basketbol takımı, attığı seri basketlerle rakibini yakaladı. Kırmızı beyazlılar, galibiyet sayısı içinde temposunu tamamen artırdı. Boluspor basketbol takımı, son saniyelerde öne geçti. Son 43 saniyeye 73-70 önde giren kırmızı-beyazlılar, bu avantajı rakibine kaptırmak istemedi. Karşılaşmanın son 21 saniyesinde skor 73-72 geldi. Bu saniyelerde heyecan en üst seviyeye çıktı. Son topta defansı iyi yapan Boluspor basketbol takımı, rakibini maçta mağlup edip galibiyet serisine bir yenisini daha ekledi.

Boluspor Basketbol takımında; Mehmet Şen 23, Gökhan 8, Ramazan 14, Hakan 4, İlkay 9, Çağdaş 3, Osman 2 ve Serhat 10 sayı ile oynadı.
BOLUNUN SESİ

(11.04.2014)

Bolu Atatürk Anadolu Lisesi de finalde
Ankara’da yapılan Halk Oyunları yarışmalarında ilimizi temsil eden Bolu Anadolu Atatürk Lisesi ekibi de bölge yarışmasında 2’inci gelerek Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı. Yarışmalarda dün de Taşkesti Orta Okulu  2’inci gelerek Türkiye finallerinde yilimizi temsil etmeye hak kazanmıştı. 
  Halk Oyunları Öğretmeni Zeynep Çetinkaya Özen’in çalıştırdığı Bolu Atatürk Anadolu Lisesi ,Bolu’daki okullar arası halk oyunları yarışmalarında il birincisi olarak bölge yarışmasına katılmaya hak kazanmıştı. Bugün yapılan bölge şampiyonasında sıralamada ilk ikiye girerek, direkt olarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı. 
  Yıllar sonra yine ilk kez Bolu yöresi halk oyunları ile başarılı olan Bolu Atatürk Anadolu Lisesi ekibimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. 

BOLU KÖROĞLU

(11.04.2014)
Milli sporcuya destek

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve hayırsever İlhan Atalay’ın katkılarıyla Almanya’da faaliyet gösteren Tuisa Yardımlaşma Derneği tarafından yürüme engelli Milli Okçu Merve Eroğlu’na tekerlekli sandalye hediye edildi. 
 Antrenörü ve ailesi ile birlikte başkanlık makamına gelen Milli Sporcu Merve Eroğlu kendisi için özel olarak yaptırılan sandalyesini Başkan Yılmaz ve hayırsever İlhan Atalay’dan alarak, “Belediye Başkanımız Alaaaddin Yılmaz’a ve İlhan Atalay büyüğümüze teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.  
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da: “Almanya’da Bolu elçisi olarak bulunan ve oradaki Neuss kenti ile Bolu Belediyesi’nin kardeşlik ve dostluk kurmasını sağlayan İlhan Atalay ağabeyimize teşekkür ediyorum. Okçuluk sporunda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek birçok başarıya imza atan Merve kızımızda spor yaparken daha rahat edebileceği bir sandalyeye kavuşmuş oldu. Yeni sandalyesini güle güle kullansın” dedi.

 BİZ BOLULULAR

(11.04.2014)
MİLLİ SPORCUYA TEKERLEKLİ SANDALYE

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve hayırsever İlhan Atalay’ın katkılarıyla Almanya’da faaliyet gösteren Tuisa Yardımlaşma Derneği tarafından yürüme engelli Milli Okçu Merve Eroğlu’na tekerlekli sandalye hediye edildi.
Antrenörü ve ailesi ile birlikte başkanlık belediye başkanlığı makamına gelen Milli Sporcu Merve Eroğlu, kendisi için özel olarak yaptırılan sandalyesini Başkan Yılmaz ve hayırsever İlhan Atalay’dan aldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, milli sporcunun daha rahat edebileceği bir sandalyeye kavuştuğunu söyleyerek, “Almanya’da Bolu elçisi olarak bulunan ve oradaki Neuss kenti ile Bolu Belediyesi’nin kardeşlik ve dostluk kurmasını sağlayan İlhan Atalay ağabeyimize teşekkür ediyorum. Okçuluk sporunda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek birçok başarıya imza atan Merve kızımızda spor yaparken daha rahat edebileceği bir sandalyeye kavuşmuş oldu. Yeni sandalyesini güle güle kullansın” dedi.

 

BOLU KÖROĞLU

(22.04.2014)

Satranç Sporcularından Büyük Başarı

Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasına farklı illerden 200 sporcu katıldı. 

    
Efe Metehan Yavuz ve Şevki Batuhan Yavuz' un ilimizi temsil ettiği organizasyonda, sporcular başarılı sonuçlar elde ettiler. Efe Metehan Yavuz 8 yaş genel kategorisinde 44 sporcu arasından 1. olurken, Şevki Batuhan yavuz 14 yaş genel kategorisinde 38 sporcu arasında Ankaralı sporcuların arkasında yer alarak 3. oldu.

BOLU KÖROĞLU
(22.04.2014)

Basketbol Küçük Erkekler Anadolu Şampiyonası Sona Erdi.

5 gün boyunca Bolu’da devam eden Basketbol Küçük Erkekler Anadolu Şampiyonası, oynanan müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.  8 takımın Türkiye Şampiyonasına katılmak için mücadele ettiği organizasyonda mutlu sona Anadolu Şampiyonu olarak Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü, 2. olarak ise, Adana Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü takımları ulaştı. Adana Bilfen Koleji 3. olurken, Tekirdağ Çorlu Belediye Spor Kulubü ise 4. lüğü elde etti. Turnuvada en iyi pivot Adana Bilfen Koleji'nden Metkan Özdemir olurken, en iyi forvet Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü sporcusu Hür Şimdini seçildi. Turnuvanın en iyi guardı Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü sporcusu Gökmen Baysal seçilirken, turnuvanın sayı kralı ve aynı zamanda en değerli oyuncusu da Adana Çukurova Üniversitesi Spor Kulübünden Faik Kaşıkçı oldu. Dereceye giren takımlara ve bireysel ödül sahiplerine ödülleri takım antrenörleri, Bolu Basketbol İl Temsilcisi Yardımcısı Önder Şenel, A Klasmanı Basketbol Hakemlerinden Fatih Aslanoğlu, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Emre Aydemir, Türkiye Basketbol Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Bülent Tanesen ve Uluslararası Basketbol Hakemlerinden Fatih Söylemezoğlu tarafından verildi.

BOLU EXPRESS(15.05.2014)

Cimnastikçilerimiz İzmir’de şov yaptı

Geçtiğimiz hafta Bolu’da büyük başarılar elde eden cimnastikçilerimiz haftasonunda İzmir’de resmen şov yaptı.

9-11 Mayıs tarihlerinde İzmir’de yapılan Trampolin Cimnastik Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası’na sporcularımız hem bireysel hem de takım kategorilerinde damgasını vurdu. Küçük Kızlar’da Sıla Musluk Türkiye 3.sü, Esma Çağla Alim ise Türkiye 6.sı oldu. Küçük Erkeklerde Baha Çağlayan Türkiye Şampiyonluğunu ilimize getirdi. Yıldız Kızlarda Gençlik Merkezi Spor Kulübü Türkiye 3.sü olara kürsüye çıktı. Yıldız Erkeklerimiz takım halinde Türkiye 2.si olarak ilimize bir madalya daha getirdi. Yıldız Erkeklerde Afer Mert Gürer Türkiye Şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı. Genç Erkeklerde Doğukan Büyükarslan Türkiye 2.si oldu. Büyük Erkeklerde Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye şampiyonluğuna imza attı. Büyük Erkeklerde Sercan Tekin Türkiye 6.s, Doğan Erdoğan Türkiye 3.sü, Erdem Saz ise Türkiye 3.sü oldu. İlimize büyük başarılar kazandıran sporcu ve antrenörlerimizi, Bolu Express Spor Servisi olarak kutluyoruz.

BOLU TAKİP(15.05.2014)

CİMNASTİKÇİLER İZMİR'DE BOY GÖSTERDİ

Geçtiğimiz hafta Bolu'da büyük başarılar elde eden Bolulu cimnastikçiler, hafta sonunda İzmir'de büyük başarılara imza attılar. Sporcular hem bireysel hem de takım kategorilerinde şampiyonaya damga vurdu.

İzmir'de 9-11 Mayıs tarihlerinde yapılan Trampolin Cimnastik Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası'na sporcular hem bireysel hem de takım kategorilerinde damgasını vurdu.

Küçük Kızlar'da Sıla Musluk Türkiye 3.sü, Esma Çağla Alim ise Türkiye 6.sı oldu. Küçük Erkeklerde Baha Çağlayan Türkiye Şampiyonluğunu ilimize getirdi. Yıldız Kızlarda Gençlik Merkezi Spor Kulübü Türkiye 3'ncüsü olarak kürsüye çıktı. Yıldız Erkekler takım halinde Türkiye 2.si olarak ilimize bir madalya daha getirdi.

Yıldız Erkeklerde Afer Mert Gürer Türkiye Şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı. Genç Erkeklerde Doğukan Büyükarslan Türkiye 2.si oldu. Büyük Erkeklerde Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye şampiyonluğuna imza attı. Büyük Erkeklerde Sercan Tekin Türkiye 6.s, Doğan Erdoğan Türkiye 3.sü, Erdem Saz ise Türkiye 3.sü oldu.

BİZ BOLULULAR(15.05.2014)

YARIŞMAYA BOLULU SPORCULAR DAMGA VURGU

ilimizde düzenlenen Artistik Cimnastik Okullararası Türkiye Birinciliği Yarışması başarılı bir şekilde tamamlandı.

ilimizde düzenlenen Artistik Cimnastik Okullararası Türkiye Birinciliği Yarışması başarılı bir şekilde tamamlandı.

Yarışmaya Bolulu sporcular damgasını vurdu

Minik, Küçük, Yıldız ve Genç kategorilerinde 290 kız, 140 erkek sporcunun katıldığı yarışmada Bolulu sporcular rakipleri ile kıyasıya mücadele ettiler.

Üç gün süren yarışmalar sonrasında ise sporcularımız farklı kategorilerde yarışarak büyük başarılara imza attılar.

Yarışma sonuçları ise şu şekilde;

 

Küçük Erkekler

Bolu Sakarya İlköğretim Okulu öğrencisi Bora Tarhan ikinci

Bolu 50. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Baha Çağlayan üçüncü

 

Yıldız Erkekler

Bolu Gazipaşa Ortaokulu öğrencisi Doğukan Akın ikinci

Bolu Kültür Ortaokulu öğrencisi Emre Öztekin üçüncü

Yıldız Erkekler Takım Sonuçları: Gazi Paşa Ortaokulu Türkiye ikincisi

 

Genç Erkekler

Bolu Anadolu Lisesi Mustafa Arca ikinci

Bolu Mehmet Emine Baysal Anadolu Lisesi Ali Murat Gürer beşinci

Bolu Anadolu Lisesi Sercan Demir altıncı

 

Yıldız Bayanlar

Bolu Sakarya Ortaokulu öğrencisi Enfal Keskin ikinci

Yıldız Bayanlar Takım Sonuçları: Gazi Paşa Ortaokulu Türkiye ikincisi

 

Genç Bayanlar

Bolu Mehmet Emine Baysal Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Canatan dördüncü

BOLU TAKİP(15.05.2014)

İZZET BAYSAL HUZUREVİ' NE ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ

Bolu Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Antrenör ve personeli İzzet Baysal Huzurevi'ne Anneler Günü ziyareti gerçekleştirdi.

Huzurevi'nde kalan annelerin elleri öpülerek, onlara günün anlam ve önemine dayalı çiçekler verildi. Antrenör ve personel huzurevinde kalan anneler ile sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirerek ziyareti tamamladılar.

 

(BOLU EXPRESS)

(29.05.2014)

Türkiye 3.sü Bolu’dan!..

Okçuluk Okullar Türkiye Şampiyonası sona erdi. Müsabakalarda ilimizi temsil eden sporculardan Erin Osman Erenler Türkiye 3.sü olmayı başardı.

Barış GÜZELTÜRK

Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Okçuluk Okullar Türkiye Şampiyonası, Antalya'da sona erdi 100'üncü Yıl Okçuluk Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonaya, 28 ilden 160'ı kız 336 sporcu katıldı. Şampiyonada sporcular, klasik yay küçük ve yıldız, makaralı yay yıldız, olimpik yay genç ve makaralı yay genç kategorilerinde derece elde etmek için mücadele etti. Şampiyonanın son gününde yapılan bireysel finallerin ardından ödül töreni düzenlendi. Şampiyonada Klasik Yay Genç Erkeklerde yarışan Bolulu sporcu Erin Osman Erenler Türkiye 3.lüğüne ulaştı. Şampiyonada dereceler şu şekilde oluştu:

Klasik Yay Küçük Bayanlar

1 - Asya Karataylı (Antalya)

2- İclal Kocabıyık (Bursa)

3- Selin Şatır (İstanbul)

Klasik Yay Küçük Erkekler

1-Tarık Buğra Güler (Ankara)

2- Kerem Tılısıbık (İstanbul)

3- Ahmet Emir Şener (İstanbul)

Klasik Yay Yıldız Bayanlar

1 - Janset Uysal (Antalya)

2- Selen Oral (Samsun)

3- Sera Aydaş (Ankara)

Klasik Yay Yıldız Erkekler

1-Muhammet Salim Ürem (Samsun)

2- Kemal Kısmetli (Adana)

3- Umut Melih Demir (İstanbul)

Klasik Yay Genç Bayanlar

1-Semiha Pulat (Samsun)

2- Elif Aslan (İstanbul)

3- Aybüke Gümrükçü (Samsun)

Klasik Yay Genç Erkekler

1-Ege Yıldırım (Ankara)

2- Emre Yasa (Balıkesir)

3- Erin Osman Erenler (Bolu)

Makaralı Yay Yıldız Bayanlar

1 - Dilara Sevindik (İstanbul)

2- Buse Başak Haney (Muğla)

 3- Tuğba Çaylı (Muğla)

Makaralı Yay Yıldız Erkekler

1 - Fatih Muharrem Usta (İstanbul)

2- Yavuz Ali Şahin (İstanbul)

3- Emircan Haney (Muğla)

Makaralı Yay Genç Bayanlar

1 - Asena Soy (Mersin)

2- Münevver Yakalı (Denizli)

3- Elif Kabakbaş (Aksaray)

Makaralı Yay Genç Erkekler

1 - Furkan Oruç (Bursa)

2- Mert Garip (Ankara)

3- Murat Balcı (İstanbul)

BOLU EXPRESS
(29.05.2014)

Engelli Spor Merkezi açılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nün 'Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor' projesi eğitim kursuna katılan antrenörlerin eğitimi 25 Haziran tarihinde tamamlanıyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da Engelli Spor Merkezi açılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nün 'Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor' projesi eğitim kursuna katılan antrenörlerin eğitimi 25 Haziran tarihinde tamamlanıyor. Eğitimlerin ardından 81 ilde engelli vatandaşlara yönelik Engelliler İl Spor Merkezleri açılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu ve Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliği ile 19 Şubat 2014 tarihinde imzalanan 'Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor' projesi eğitim kursuna katılan antrenörlerin eğitimi 25 Haziran'da tamamlanıyor. 

Paralimpik sporcular yetiştirilecek

'Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor' projesi ile engelli bireylerin sosyal yaşama bağımsız erişiminin sağlanması ve Paralimpik Oyunlar için altyapıyı oluşturacak sporcuların yetiştirilmesi hedefleniyor.  05-16 Mart 2014 tarihinde ilk grup antrenörün eğitim aldığı projede, 18-25 Haziran tarihleri arasında Isparta ve Kahramanmaraş'ta yapılacak kurslardan sonra antrenörlerin son grubunun da eğitimi tamamlanmış olacak. İlk olarak Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na bağlı olan branşlarda eğitime başlayan antrenörler, 6 ilde 2 grup halinde eğitim aldı. 05 Mart tarihinde başlayan, 28 Mart tarihinde sona eren ve 10 branşta yapılan eğitimlere toplam bin 398 antrenör katıldı. 05-10 Mayıs tarihleri arasında Görme Engelliler Spor Federasyonu'na bağlı 4 branşa yönelik Konya'da açılan kursa 219 antrenör dahil oldu.  14-20 Nisan tarihleri arasında Özel Sporcular Spor Federasyonu'na bağlı 6 branşa yönelik Adana ve Kırıkkale'de açılan kursa ise 181 antrenör katıldı.  İşitme Engelliler Spor Federasyonu'na bağlı antrenörlerin 21 Mayıs'ta 13 branşta 8 ilde başlayan eğitimleri ise 25 Haziran'da sona erecek. Bu kurslara bin 60 antrenör katılması beklenirken eğitim ve uygulama süreci neticesinde Ekim 2014 tarihi itibarıyla 81 ildeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince yetiştirilen engelli sporculara yönelik Engelli Ligi veya Engelliler Spor Festivali oluşturulması planlanıyor.

Kısa bir süre kaldı

Projede antrenör eğitimlerinin 25 Haziran 2014 tarihinde sona ermesiyle birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince engelli çocuk ve gençlere yönelik Engelliler İl Spor Merkezleri açılacak. Bir spor dalında engelli çocuk ve gençlere yönelik İl Spor Merkezleri branşının açılabilmesi için bireysel sporlarda en az 4, takım sporlarında ise en az 5 kişinin başvurması yeterli olacak. 05-18 yaş arası engelli çocuk ve gençlerin başvurusu İl Spor Merkezleri faaliyeti içerisinde değerlendirilecek. 18 yaşın üstündeki engelli vatandaşların başvurusu ise Gençlik Hizmetleri Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından "Engelsiz Spor Merkezi" adı altında değerlendirilecek.  Yapılan protokol gereğince engelli vatandaşlara hizmet veren illerdeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı İl Müdürlükleri ile koordineli olarak, engelli vatandaşların spor tesislerinden faydalanması, tesisi bulunan merkezlere antrenör, spor malzemesi ve servis hizmetlerinin verilmesi sağlanacak.Başvurular Spor Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin web sayfalarından yapılabilecek. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda refakatçi ve araçlarla servis imkanları verilecek.

BOLU KÖROĞLU
(29.05.2014)

Hokeyde Highway Bayanlarda şampiyon

Bolu’da oynanan Hokey Açık Alan Süper Lig 1.Etap müsabakalarında Bayanlarda temsilcimiz Highway Hokey Kulübü 7’de 7 yaparak şampiyonluğa ulaştı.

Hokey Açık Alan Süper Lig 1.Etap müsabakalarında Bayanlarda temsilcimiz Highway Hokey Kulübü 7’de 7 yaptı. Maçlarını Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sentetik Saha’da oynayan Highway Hokey Kulübü Bayan Takımı tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı. Büyük bir başarıya imza atarak, 7 maçta 35 gol atıp yalnızca 3 gol yiyen temsilcimizin oynadığı maçlarda aldığı skorlar şöyle:

Highway Hokey Kulübü 4-Keçiören Bağlum 1

Highway Hokey Kulübü 3-Anadolu Ateşi 0

Highway Hokey Kulübü 6-Nizip GSK 0

Highway Hokey Kulübü 9-Konya Büyük Şehir Belediye 1

Highway Hokey Kulübü 7-Alanya Belediye 0

Highway Hokey Kulübü 2-Akdora 0

Highway Hokey Kulübü 4-Muğla İl Özel İdare 1

BOLU(EXPRESS)

11.06.2014

Highway Bayan Hokey takımı finalde

Euro Hockey Clup Chmpions Challenge de Portekizde maçlarını oynayan Highway Bayan Hokey takımı Portekiz’de tutulmuyor. İlk maçında Hawks Hc takımını 4-0 farklı yenerken ikinci maçını da farklı kazanan Highway Bayan Hokey takımı adını finale yazdırdı.

Highway Bayan Hokey takımı Portekiz’de şampiyonluğa koşuyor. İlk maçında Hawks Hc takımını Ayla 2, Kübra, Poli’nin golleri ile 4-0 mağlup ederken temsilcimiz ikinci karşılaşmasını Porta ile oynadı. Bu maçtada rakibine oranla sahada üstün olan Highway Bayan Hokey takımı ev sahibi ekip karşısında farka gitti. Porta karşısında Highway Bayan Hokey takımımızın gollerini Öykü 2, Dilek Altun, Poli, Kübra, Veni attı. Maçı 6-0 kazanan Highway Bayan Hokey takımımız adını finale yazdırdı.

BOLU EXPRESS(11.06.2014)
Bolu Boks Şampiyonası'na hazır

Türkiye Boks Federasyonu'nun 2014 Yılı faaliyet programında yer alan Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 14-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Bolu'da yapılacak.

Şampiyona 17 Temmuz Spor Salonu'nda gerçekleşecek. 15 Haziran 2014 günü 17:00 da yapılacak açılış töreniyle başlayacak müsabakalarda, farklı illerden yaklaşık 800 sporcu 6 gün boyunca kendi sıkletinde Türkiye Şampiyonu olabilmek için ter dökecek.

BOLU OLAY(11.06.2014)

Highway Hokey Takımımız Avrupa 2.si oldu

Portekiz’in Porto kentinde düzenlenen Avrupa Açık Alan Hokey Şampiyonası’nda mücadele eden Bolu Highway Hokey Kulübü, final maçında Fransız Sport Athletique Merignacais takımına 6-2 mağlup olarak Avrupa 2.si oldu.

Portekiz’in Porto kentinde 06-09 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hokey Kulüpler Challenge III Şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi temsil eden Highway Bayan Hokey takımımız Avrupa ikinciliğini elde etti. 6 takımın katılımıyla gerçekleşen organizasyonda B Grubunda mücadele eden temsilcimiz, ilk maçında Cebelitarık temsilcisi Hawks HC takımını 4-0, ikinci maçında ise turnuvanın ev sahibi Porto takımını 6-0 yenerek adını finale yazdırdı. Final müsabakasında Fransız Sport Athletique Merignacais takımına 6-2 mağlup olan temsilcimiz Avrupa ikincisi olarak büyük bir başarıya daha imza attı. Bolu Olay Gazetesi Spor Servisi olarak, bu uluslararası başarısından dolayı kulübümüzü, antrenör, sporcu ve diğer tüm görevlilerini tebrik ediyoruz.

BOLU OLAY(11.06.2014)

Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Bolu’da

Türkiye Boks Federasyonunun 2014 Yılı faaliyet programında yer alan Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına 14-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Bolu ev sahipliği yapacak.

Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 14-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Bolu’da yapılacak. Müsabakalar 17 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirilecek. 15 Haziran 2014 günü 17:00’de yapılacak açılış töreniyle başlayacak müsabakalarda, farklı illerden yaklaşık 800 sporcu 6 gün boyunca kendi sıkletinde Türkiye Şampiyonu olabilmek için ter dökecek.
BOLU KÖROĞLU(11.06.2014)

Highway Bayan Hokey takımı finalde

Euro Hockey Clup Chmpions Challenge de Portekizde maçlarını oynayan Highway Bayan Hokey takımı Portekiz’de tutulmuyor. İlk maçında Hawks Hc takımını 4-0 farklı yenerken ikinci maçını da farklı kazanan Highway Bayan Hokey takımı adını finale yazdırdı.

 Highway Bayan Hokey takımı Portekiz’de şampiyonluğa koşuyor. İlk maçında Hawks Hc takımını Ayla 2, Kübra, Poli’nin golleri ile 4-0 mağlup ederken temsilcimiz ikinci karşılaşmasını Porta ile oynadı. Bu maçtada rakibine oranla sahada üstün olan Highway Bayan Hokey takımı ev sahibi ekip karşısında farka gitti. Porta karşısında Highway Bayan Hokey takımımızın gollerini Öykü 2, Dilek Altun, Poli, Kübra, Veni attı. Maçı 6-0 kazanan Highway Bayan Hokey takımımız adını finale yazdırdı.

BOLU TAKİP(11.06.2014)

HİGHWAY FİNALDE

Euro Hockey Clup Chmpions Challenge de Portekizde maçlarını oynayan Highway bayan hokey kulübü Portekiz de tutulmuyor. İlk maçında Hawks Hc takımını 4-0 farklı yenerken, ikinci maçını da farklı kazanan Highway bayan hokey kulübü adını finale yazdırdı.

Highway bayan hokey kulübü Portekizde şampiyonluğa koşuyor. İlk maçında Hawks Hc takımını Ayla 2, Kübra, Poli'nin goleri ile 4-0 mağlup ederken temsilcimiz ikinci karşılaşmasını Porta ile oynadı. Bu maçta da rakibine oranla sahada üstün olan Highway bayan hokey kulübü ev sahibi ekip karşısında farka gitti. Porta karşısnda Highway bayan hokey kulübü goleri Öykü 2, Dilek Altun, Poli, Kübra, Veni goleri ile 6-0 maçı kazanarak adını finale yazdırdı.

(BOLU GÜNDEM)

03.07.2014

ARTİSTİK CİMNASTİK ŞAMPİYONASI’NA BOLU DAMGASI

Mersin'de gerçekleşen Artistik Cimnastik Şampiyonası’na Erkeklerden sonra Bayanlarda da Bolu ili damga vurdu.

Önceki gün yapılan bayanlar yarışmalarında da sporcularımız başarılı sonuçlar elde ettiler. Minik bayanlarda Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü takım sıralamasında Türkiye 4. sü olurken, küçük bayanlarda da aynı kulübümüz Türkiye 3. lüğüne ulaştı. Küçük bayanlar genel tasnif sıralamasında Hilal Mutluoğlu 56 sporcu arasında Türkiye 4. sü oldu. Yıldız bayanlar kategorisinde ilimiz temsil eden sporcumuz Enfal Keskin, 30 sporcu arasında Türkiye 2. liğini elde ederek gümüş madalya kazandı. Yıldız bayanlar kategorisi takım sıralamasında ise temsilcilerimiz Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye 4. sü, Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü ise Türkiye 5. si oldular. Büyük bayanlarda ilimizi temsil eden tek sporcumuz Büşra Canatan da Türkiye 2. si olarak gümüş madalya kazandı. Bolu Gündem spor Servisi olarak başarılarından dolayı cimnastik sporcularımızı, kulüplerimizi ve antrenörlerini kutluyoruz.

BOLU EXPRESS

(03.07.2014)

Trampolinde Bolu farkı

Portekiz’de düzenlenecek olan Scalabis Cup Trampolin müsabakalarına katılacak olan milli takımda Bolulu sporcular ağırlıklı olarak yer alıyor. Sporcularımız dün bu ülkeye hareket etti.

Barış GÜZELTÜRK

Artistik Cimnastik haftasonunda elde edilen başarılı sonuçlardan sonra Bolu ili bu kez milli trampolincilerini Avrupa Şampiyonası’na göndermenin mutluluğunu yaşıyor. Bolu Milli Antrenör M.Caner Güzeltürk’ün de aralarında bulunduğu trampolin cimnastik milli takımımız Portekiz scalabis cup öncesi kampa girdi ve son çalışmalarını da yaptıktan sonra bu ülkeye hareket etti.  Milli takımımızda Güzeltürk’ün yanısıra Mert Gürer, Doğukan Büyükarslan, Ece Gülen, Arda Aksoy, Atakan Gülyüz, Gürkan Mutlu ve Sude Aydın hem Bolu’yu hem de ülkemizi temsil edecek.

BOLU OLAY(03.07.2014)

Atıcılıkta aktif illerden biriyiz

Bolu Belediyespor kulübü Atıcılık Yaz Spor Okulu Milli Sporcumuz Çiğdem Özyaman nezaretinde Gölköy atış poligonunda çalışmalarını sürdürüyor. Atıcılık Yaz Spor Okulunda 4 erkek, 5 bayan sporcu bulunuyor.

Okulların kapanmasıyla birlikte Bolu Belediyespor Kulübü Yaz Spor Okulları start aldı. Birçok branşta faaliyet gösteren Belediyespor, Atıcılık Yaz Spor Okulunda da çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarını Antrenör ve Milli Sporcu Çiğdem Özyaman nezaretinde sürdüren sporcular her geçen gün hedefi daha rahat vurduklarını belirttiler. Atıcılık Yaz Spor Okulu ile ilgili gazetemize bilgiler veren Milli Sporcu Çiğdem Özyaman “Çalışmalarımızı şuanda 9 sporcu ile sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi Bolu Belediyespor olarak skeet branşında yarışıyoruz. Şuanda kadromuzda bulunan 9 oyuncudan 1 erkek 1 kız sporcumuz Milli takım aday kadrosuna davet edildi. Buda bizim için gurur verici. Atıcılık branşında Türkiye’de aktif illerden biriyiz. Önümüzdeki günlerde yine yarışmalara gideceğiz ve ilimizi gittiğimiz yerlerde en iyi şekilde temsil edip derece yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Antrenör ve Milli Sporcu Çiğdem Özyaman, ayrıca Atıcılık Yaz Spor Okulu’na gelmek isteyen sporcuların BOBES GYM’de bulunan formaları doldurmaları gerektiğini belirtti

BOLU OLAY(03.07.2014)

Milli sporcular Portekiz’de

Portekiz’de düzenlenecek olan Scalabis Cup Trampolin müsabakalarına katılacak olan Milli takımda Bolulu sporcular ağırlıklı olarak yer alıyor. Sporcularımız dün bu ülkeye hareket etti.

Artistik Cimnastik hafta sonunda elde edilen başarılı sonuçlardan sonra Bolu ili bu kez milli trampolincilerini Avrupa Şampiyonası’na göndermenin mutluluğunu yaşıyor. Bolu Milli Antrenör M.Caner Güzeltürk’ün de aralarında bulunduğu trampolin cimnastik milli takımımız Portekiz scalabis cup öncesi kampa girdi ve son çalışmalarını da yaptıktan sonra bu ülkeye hareket etti.  Milli takımımızda Güzeltürk’ün yanı sıra Mert Gürer, Doğukan Büyükarslan, Ece Gülen, Arda Aksoy, Atakan Gülyüz, Gürkan Mutlu ve Sude Aydın hem Bolu’yu hem de ülkemizi temsil edecek.

BOLU KÖROĞLU(03.07.2014)

Hentbol Antrenmanları Son Sürat Devam Ediyor

İl Spor Merkezleri bünyesinde yapılan hentbol çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Hafta içi her gün 17 Temmuz Spor Salonu ile Emine Mehmet Baysal Lisesi Spor Salonlarında düzenlenen çalışmalara katılan sporcular hentbol sporunu öğrenmenin yanı sıra, ilimizden yetişmiş Milli Hentbolcularla da bir araya gelme fırsatı yakalıyorlar. En son geçtiğimiz gün yapılan antrenmana, ilimizden yetişmiş ve halen Beşiktaş Hentbol Takımında forma giyen, Milli Hentbolcu Uğur Çoban katılarak minik hentbolcular ile bir araya geldi.

BOLU KÖROĞLU(03.07.2014)

Badminton Yaz Okulu’nda Tempo Artıyor

 Bolu Belediyespor Badminton Yaz Spor Okulları çalışmalarını sürdürüyor. Günde tek çalışmayla Badminton sporunu çocuklara aşılamaya çalışan Antrenör Metin Gatfar, Esra Gatfar ve Selim Vural, Badminton sporuna ilginin her geçen gün arttığını dile getirdiler. 

Okulların kapanmasıyla birlikte Yaz Spor Okulları start aldı. Bolu Belediyespor Badminton Yaz Spor Okulu çalışmalarını İzzet Baysal Anadolu Lisesi ve 17 Temmuz Spor salonunda sürdürüyor. Badminton Yaz Spor Okul’unda 40 sporcunun bulunduğunu ifade eden Bolu Belediyespor Badminton Antrenörü Metin Gatfar “Okullar kapanır kapanmaz çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızı İzzet Baysal Anadolu Lisesi ve 17 Temmuz Spor Salonunda sürdürüyoruz. Günde tek antrenman yapıyoruz. Şuanda kadromuzda 15 lisanslı sporcumuz var. Yaz Okulumuzda 5-9 ve 11-13 yaş arası sporcular bulunuyor. Hedefimiz Bolu Belediyespor’a oyuncu kazandırmak” diye konuştu.

Antrenör Metin Gatfar ayrıca, Badminton Yaz Spor Okuluna kayıt yaptırmak isteyen sporcuların BOBES GYM’de form doldurmaları gerektiğini belirtti.

BOLU KÖROĞLU(03.07.2014)

Satranç Sporcuları Edirne'de Başarılı Sonuçlar Elde Etti

28-29 Haziran 2014 tarihlerinde Edirne'de düzenlenen Unesco Dünya Mirası Edirne Selimiye Camii Külliyesi III. Geleneksel Satranç Turnuvası’nda ilimizi; küçüklerde 2, yıldızlarda 6 ve genel kategoride 3 olmak üzere toplam 11 sporcu teslim etti. 

Milli Sporcu ve üst düzey sporcuların katılımıyla gerçekleşen turnuvanın genel  kategorisinde Reşat Sadık 29 sporcu arasından 4’ncü, yıldızlar kategorisinde Okan Özsakallıoğlu 22 sporcu arasında 3’ncü, küçükler kategorisinde 42 sporcu arasında Bolulu Milli Sporcu Efe Metehan Yavuz 1’nci., Eren Erdem ise 5’nci olarak  büyük bir başarıya imza attı. Diğer sporcuların da iyi sonuçlar elde ederek averajla madalyayı kaçırdıkları organizasyonda, bütün sporcular Bolu’yu en iyi şekilde temsil etti.<o:p></o:p>

BOLU KÖROĞLU(03.07.2014)

Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonasına Bolu Damgası

 Mersin’de 20-22 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Artistik Cimnastik Kulüpler Şampiyonasına Bolulu sporcular damgasını vurdu. Yıldız Erkeklerde yarışan sporcumuz Bora Tarhan 26 sporcu arasında Türkiye Şampiyonluğu elde ederken, aynı kategoride yarışan Emre Öztekin ise Türkiye 4.lüğü elde etti. 

Türkiye Artistik Cimnastik Kulüpler Şampiyonasına Bolulu sporcular damgasını vurdu. Yıldız erkekler kategorisi genel tasnif sıralamasında Bolu Cimnastik Spor Kulübü sporcularımızdan Bora Tarhan 26 sporcu arasında Türkiye Şampiyonu olurken, diğer sporcumuz Emre Öztekin Türkiye 4.lüğünü elde etti. Takım olarak da Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye 3. sü oldu. Genç erkekler kategorisinde yarışan Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü sporcumuz Mustafa ARCA 18 sporcu arasında Türkiye 4.sü olurken Bolu Cimnastik Spor Kulübü sporcusu Sercan Demir’de Türkiye 6. olarak büyük bir başarıya imza attı.

Genç erkekler kategorisi takım sıralamasında ise Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü Türkiye 3. lüğünü elde etti.

BAYANLARDAN GÜMÜŞ MADALYA

Bayanlar yarışmalarında da sporcularımız başarılı sonuçlar elde ettiler. Minik bayanlarda Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü takım sıralamasında Türkiye 4. sü olurken, küçük bayanlarda da aynı kulübümüz Türkiye 3. lüğüne ulaştı. Küçük bayanlar genel tasnif sıralamasında Hilal Mutluoğlu 56 sporcu arasında Türkiye 4. sü oldu. Yıldız bayanlar kategorisinde ilimiz temsil eden sporcumuz Enfal Keskin, 30 sporcu arasında Türkiye 2. liğini elde ederek gümüş madalya kazandı. Yıldız bayanlar kategorisi takım sıralamasında ise temsilcilerimiz Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye 4.sü, Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü ise Türkiye 5.si oldular. Büyük bayanlarda ilimizi temsil eden tek sporcumuz Büşra Canatan’da Türkiye 2.si olarak gümüş madalya kazandı.
(BOLU TAKİP)
(03.07.2014)

İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞI

Gençlerimizin serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan İl Spor Merkezleri açılış töreniyle resmen başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde aynı zamanda başlattığı çalışmaların açılış töreni ilimizde de 17 Temmuz Spor Salonu' nda gerçekleştirildi. Bolu Belediye Başkanı Yardımcısı Hüseyin İka, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Turgut Kavuk, Bolu ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen, İl Spor Dalı Temsilcileri ve sporcu velilerinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda; halk oyunları, judo ve cimnastik sporcularının gösterileri katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi. İl Müdürlüğümüz tarafından, yaklaşık 20 farklı spor dalında ve 41 antrenör eşgüdümünde yapılacak çalışmalara şu ana kadar 544 sporcu kayıt yaptırdı. Ayrıca bunların dışında Engelliler İl Spor Merkezi adı altında, bedensel engellilere yönelik okçuluk, özel sporculara yönelik yüzme, görme engellilere yönelik goalball ve judo spor dallarında İl Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalar başladı. Tüm sporcuların sembolik olarak yaptıkları ilk antrenmanlarıyla Açılış Programı sona erdi.

BOLU TAKİP(03.07.2014)

ARTİSTİK CİMNASTİK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA BOLU DAMGASI

20-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Mersin'de düzenlenen Türkiye Artistik Cimnastik Kulüpler Şampiyonasına Bolulu sporcularımız damgasını vurdu.

Yıldız erkekler kategorisi genel tasnif sıralamasında Bolu Cimnastik Spor Kulübü sporcularımızdan Bora Tarhan 26 sporcu arasında Türkiye Şampiyonu olurken, diğer sporcumuz Emre Öztekin Türkiye 4'üncülüğünü elde etti. Takım olarak da Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye 3'üncü sü oldu. Genç erkekler kategorisinde yarışan Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü sporcumuz Mustafa Arca 18 sporcu arasında Türkiye 4'üncüsü olurken Bolu Cimnastik Spor Kulübü sporcusu Sercan Demir'de Türkiye 6'ıncısı olarak büyük bir başarıya imza attı. Genç erkekler kategorisi takım sıralamasında ise Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü Türkiye 3'üncülüğünü elde etti. Pazar günü yapılan bayanlar yarışmalarında da sporcularımız başarılı sonuçlar elde ettiler. Minik bayanlarda Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü takım sıralamasında Türkiye 4'üncüsü olurken, küçük bayanlarda da aynı kulübümüz Türkiye 3'üncülüğüne ulaştı. Küçük bayanlar genel tasnif sıralamasında Hilal Mutluoğlu 56 sporcu arasında Türkiye 4'üncüsü oldu. Yıldız bayanlar kategorisinde ilimiz temsil eden sporcumuz Enfal Keskin, 30 sporcu arasında Türkiye 2'inciliğini elde ederek gümüş madalya kazandı. Yıldız bayanlar kategorisi takım sıralamasında ise temsilcilerimiz Bolu Cimnastik Spor Kulübü Türkiye 4'üncüsü, Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü ise Türkiye 5'incisi oldular. Büyük bayanlarda ilimizi temsil eden tek sporcumuz Büşra Canatan'da Türkiye 2'incisi olarak gümüş madalya kazandı. Başarılarından dolayı cimnastik sporcularımızı, kulüplerimizi ve antrenörlerini kutluyoruz.

BOLU EXPRESS(18.09.2014)

Bu gurur Bolu’nun!.

Bolulu cimnastikçiler uluslar arası şampiyonalarda önemli sonuçlar almaya devam ediyor. Doğukan Büyükarslan ve Mert Gürer yine boş durmadı.

Barış GÜZELTÜRK

Edinilen bilgiye göre Belarus Slavic Open Turnuvası’nda  ülkemizi temsil eden Bolulu sporculardan Doğukan Büyükarslan finalde 5.oldu. Aynı turnuvada ülkemiz adına yarışan bir diğer sporcumuz Mert Gürer de 5.olarak göğsümüzü kabarttı. Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Milli Takım Antrenörü Caner Güzeltürk, “Sporcularımıza bize bu anları yaşattıklar için, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Yahya Şahan’a da verdiği destekler için teşekkür ederim” dedi.

 

BOLU OLAY(18.09.2014)

Sultanlar galibiyeti Başkanlarına armağan etti! 3-1

Bolu’da ilk kez düzenlenen 1. Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvasında son maçlar bugün 17 Temmuz Spor Salonunda oynandı. Turnuvanın son maçında Bolu Belediyespor Kulübü ile Karşıyaka Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları muhtemel rakiplerimizden biri olan Karşıyaka Spor Kulübü’nü 3-1 mağlup ederek, yeni sezon öncesi rakibine göz dağı verdi.

Bolu Belediyespor Kulübü tarafından bu sene ilimizde ilk kez düzenlenen 1. Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvası bugün sona erdi. Turnuvanın son maçında Bolu Belediyespor Kulübü 2.Lig Play-off karşılaşmalarında muhtemel rakiplerinden biri olan Karşıyaka Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Seyir zevki yüksek karşılaşmada rakibine karşı iyi oyun oynayan ve hata yapmayan Bolu Belediyespor Kulübü rakibi Karşıyaka Spor Kulübü’nü 3-1 mağlup ederek 2014-2015 sezonu öncesi rakibine göz dağı verdi. Bolu Belediyespor Kulübü oyuncuları 3-1’lik galibiyet sonrası bugün doğum günü olan Şube Başkanları Gökhan Yaman’a armağan ettiler. 

PROTOKOL TAM KADRO MAÇTAYDI

Bolu Belediyespor Kulübü-Karşıyaka Spor Kulübü karşılaşmasını Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türkiye Voleybol Federasyonu As Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Göksu, Bolu Belediyespor Bayan Voleybol Takımı Kulüp Başkanı Basri Gökdemir, Voleybol Şube Başkanı Gökhan Yaman, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Bolu Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Necip Çarıkçı, Bolu Belediyespor Yönetim Kurulu üyeleri Arzu Aydın, Burak Balaban, Murat Semercioğlu, İlker Aktaş, Bolulu İş Adamı Abdullah Alemdar, birçok protokol üyesi ve sporsever izledi.

İKİ TAKIMDA KONTROLLÜ BAŞLADI

Maça her iki takımda kontrollü başlarken, Karşıyaka Spor Kulübü rakibinin hatalarını değerlendirerek sayı almaya çalıştı. Bunun karşısında tecrübeli hoca Gökhan Çokşen, hemen bir mola alarak oyunu yavaşlattı ve oyuncularına nerde hata yaptıklarını anlatarak uyarılarda bulundu. Molanın ardından kendine gelen Bolu Belediyespor Kulübü arka arkaya aldığı sayılarla aradaki farkı kapattı ve ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Molanın ardından tekrar etkili oyunu devam ettiren filenin sultanları rakibini yıldırmaya çalışsa da başarılı olamadı ve Karşıyaka Spor Kulübü de oyunu bırakmadı. Bir süre kafa kafaya giden maçta bir adım öne çıkan pasör Gökçe ve smaçör Deniz takımı Bolu Belediyespor’a kazandırdığı sayılarla 1.seti 25-23 kazandırdı ve Bolu Belediyespor Kulübü rakibi Karşıyaka Spor Kulübü karşısında 1-0 öne geçti.

SKORA EŞİTLİK GELDİ

Karşılaşmanın ikinci setine Karşıyaka Spor Kulübü etkili başlayan taraf oldu. Güçlü rakibi karşısında yabancısız oynamaya çalışan Bolu Belediyespor, rakibinin iki yabancısına karşı mücadele etti. Bunu fırsat bilen ve Bolu Belediyespor’un yaptığı hataları iyi değerlendiren İzmir ekibi Karşıyaka Spor kulübü ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Molanın ardından etkili oyunu sürdüren İzmir ekibi rakibini yıldırmaya çalışsa da başarılı olamadı ve kıyasıya bir mücadele oldu. İzleyenlerin büyük keyif aldığı bu sette Karşıyaka Spor Kulübü ikinci teknik molaya da 16-14 önde girdi. Maçın son bölümünde ise maçı bırakmayan Karşıyaka Spor Kulübü bu seti 25-19 alarak skoru 1-1’e getirdi.

SADECE 16 SAYI VERDİK

Maçın 3. setine Bolu Belediyespor maça çok iyi başladı. İzleyenlerin hop oturup hop kalktığı bu sette izleyenler büyük keyif aldı. Takımı bozmayarak rakibi Karşıyaka Spor Kulübü’nün iki yabancısına karşı mücadele eden filenin sultanları ilk teknik molaya 8-4 öne girdi. Molanın ardından etkili oyunu devam ettiren Bolu Belediyespor Kulübü rakibini oyundan düşürmeye çalışsa da Karşıyaka Spor Kulübü direnmeye devam etti. Filenin sultanları Karşıyaka’nın ataklarından bloklarla sayı alarak aradaki farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi. 3.setin son bölümlerinde ise kıyasıya mücadele olurken oyunu biran olsun bırakmayan Bolu Belediyespor Kulübü bu setide 25-16 kazanarak skoru yeniden 2-1 yaptı ve öne geçti.

NEFESLERİMİZİ TUTTUK

Karşılaşmanın son seti büyük çekişmeye sahne oldu. Hem Bolu Belediyespor’un öne geçtiği hemde Karşıyaka Spor Kulübü’nün öne geçtiği sette kazanan Bolu Belediyespor Kulübü oldu. Sete her iki takımda kontrollü başladı. Hatanın az olduğu sette kıyasıya mücadele oldu. İlk teknik molaya Bolu Belediyespor 8-5 öne girdi. Molanın ardından kendine gelen Karşıyaka Spor Kulübü oyunu bırakmadı ve mücadelesini sürdürdü. Protokol tribünün hop oturup hop kalktığı bu sette yeşil-beyazlı ekibimiz ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. Maçon son bölümündeki mücadele izleyenlerin adete nefesini keserken, oyunu biran olsun bırakmayan ve güzel oyununu maçın sonuna kadar devam ettiren Bolu Belediyespor bu setide 25-21 kazanarak salondan 3-1 galip ayrıldı ve 1. Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvasını ikinci olarak tamamladı.

Bolu 1. Köroğlu Voleybol Turnuvasına katılan tüm takımlara Bolu Belediyespor Kulübü tarafından şilt takdim edildi. Partizan takımın ödülünü Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karşıyaka Spor Kulübü’ne Bolu Belediyespor Bayan Voleybol Takımı Başkanı Basri Gökdemir, Bolu Belediyespor Kulübü’ne Türkiye Voleybol Federasyonu As Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verirken, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün ödülünü ise Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları verdi. 

BOLU OLAY(18.09.2014)

Beşiktaş maçı erken bitirdi! 3-0

Bolu’da ilk kez düzenlenen 1. Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvasında son maçlar bugün 17 Temmuz Spor Salonunda oynandı. Turnuvanın ilk maçında Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Partizan Kulübü karşı karşıya gelirken, sahadan Beşiktaş Jimnastik Kulübü 3-0 galip ayrıldı.

Bolu Belediyespor Kulübü tarafından bu sene ilimizde ilk kez düzenlenen 1. Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvası bugün sona erdi. Turnuvanın ilk maçında Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Partizan Kulübü karşı karşıya geldi. 1.Lig ekibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü rakibi Partizan Kulübü’nü 3-0 mağlup ederek 1. Bolu Köroğlu Voleybol Turnuvasının 1.si oldu.

BEŞİKTAŞ 10 SAYI VERDİ

Bolu 17 Temmuz Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Beşiktaş Jimnastik Kulübü; Cansu Özbay, Sinem Barut, Elif Onur Başaran, Sanja Starovic, Nilay Konar, Selime İlyasoğlu Hot ve Ayça Naz İhtiyaroğlu ile başladı. Siyah-beyazlılar, üstün bir performans sergilediği ilk seti 25-10 kazandı (1-0).

ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORUDU

Karşılaşmanın 2.setinde iyi oyununu sürdüren Beşiktaş bu seti de 25-15 önde tamamladı ve üstünlüğünü korudu (2-0). Rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan ve as kadroya yakın bir kadroyla mücadele eden Beşiktaş takımı güçsüz rakibi karşısında istediği tüm istedikleri yaparak bu seti kazanmasını bildi.

YEDEKLERLE MÜCADELE ETTİ

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün turnuva boyunca sergilediği iyi oyun son sette de devam etti ve siyah-beyazlılar maçın 3.setini de 25-12 kazanarak salondan 3-0 galip ayrılan taraf oldu. Bu sette Beşiktaş’ın antrenörü takımında bulunan tüm oyunculara şans verdi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Beşiktaş Jimnastik Kulübü 1. Bolu Köroğlu Turnuvası’nı böylece şampiyon olarak tamamladı.

 

 BOLU OLAY(25.09.2014)

Bolulular Bisiklet Turuna davetlisiniz

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Bolu Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile bugün saat 19.00’da Bisiklet Turu düzenlenecek.

Bugün akşam yapılacak olan Bisiklet Turu’yla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi  “Hızla artan dünya nüfusu, plansız sanayileşme, sağlıksız kentleşme, bölgesel savaşlar, doğal kaynakların aşırı ve bilinçsizce tüketimi ile ortaya çıkan çevre sorunları, yerel ve bölgesel sınırları aşarak küresel hale gelmiş ve böylelikle tüm ülkelerin bu sorunlara karşı ortak hareket etme ve önlemler alma zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Bu çerçevede alınan önemli kararlardan biri olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” 2014 yılı için oluşturulan “Hayalimizdeki Sokaklar-Our Streets, Our Choice” teması kapsamında, ilimizde de çeşitli etkinliklerle değerlendirilecektir. Bu kapsamda, halkımızı toplu taşımaya özendirmek, şehir merkezindeki kısa mesafelere (evden işe veya okula/üniversiteye) bisikletle gidip gelmek, araçlarda temiz yakıt kullanımını özendirmek, bisikletin yer ve enerjiden tasarruf ettirdiğini, gürültüye ve hava kirliliğine neden olmadığını, sürdürülebilir ulaşıma ve kamu refahına katkıda bulunduğunu, etkin ve sağlıklı olduğunu, çeşitli afiş ve pankartlarla halkımıza duyurmak amacı ile Kent Meydanından (Valilik Önü)  başlayıp Bolu Belediyesi önünde son bulan bisiklet yolunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,  Bolu Belediye Başkanlığı,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile 25 Eylül 2014 Perşembe günü (bugün) saat 19.00’da bisiklet turu düzenlenecektir. Etkinliğe katılacak olan bisikletli gruplar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan bisikletliler ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda bulunan öğrenciler ve diğer gönüllü katılımcılardan oluşacaktır. Etkinlik Kent Meydanındaki bisiklet yolundan başlayıp Bolu Belediyesi önünde son bulacaktır. Bolu Belediyesi önünde, kura sonucu belirlenecek katılımcılara bisiklet hediye edilecektir. Avrupa Hareketlilik Haftası’nın ana hedefi, şehir yaşamı içinde yeşile bir yer açmak ve sürdürülebilir ulaşım metotları konusunda kamuoyunu bilinçlendirmektir”

BOLU OLAY(25.09.2014)

Gençlik Spor boş durmuyor

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından bugün İtfaiyeciler Haftası nedeniyle bir tatbikat, 15-17 Ekim tarihlerinde ise Avrupa Fırsatları ve Gençlik Merkezi Tanıtım Günleri etkinliği gerçekleştirilecek.

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ilk olarak bugün saat 15.30’da "İtfaiyeciler Haftası" dolayısıyla etkinlik düzenleyecek. Bolu İtfaiyesi ziyaret edilerek çeşitli konularda bilgilendirme ve uygulamalar yapılacak. Katılmak isteyen gençlerin Gençlik Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor. Diğer yandan 15-17 Ekim tarihlerinde ise Gölköy, Abant, Köroğlu Kız ve Erkek Yurtları’nda Eurodesk Avrupa Fırsatları ve Gençlik Merkezi Tanıtım Günleri etkinliği gerçekleştirilecek.

BOLU OLAY(25.09.2014)

Taekwondo’da Şampiyon Ülkü Yüceer

Kırıkkale’de önceki gün gerçekleşen 1.Ulusal Taekwondo Şampiyonası’nda Bolulu sporcu Ülkü Yüceer şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonada 4 sporcumuz ise 3.lük kürsüsüne çıkmayı başardı.

Kırıkkale’de yapılan 1.Ulusal Taekwondo Festivali’ne 17 İlden 54 kulüp katıldı. Müsabakalarda Azerbaycan’dan da 1 takım mücadele etti.  Şampiyonaya birçok milli sporcunun katılması müsabakaların kalitesini arttırdı. Müsabakalara Bolu’yu temsilen Yiğit Gençlik Spor Ve Gençlik Merkezi Spor Kulübü katıldı. Toplam 11 sporcunun yanı sıra Bolulu Milli Takım Antrenörü Derviş Erdoğan ve Kulüp Başkanı Erhan Yüceer de müsabakalara iştirak etti. Heyecan dolu karşılaşmalar sonunda Gençler Kızlarda 57 kiloda Ülkü Yüceer şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı. Yıldızlar Kızlarda 59 kiloda Büşra Merve Dilaverler 3., Gençler Kızlarda 52 kiloda Esra Sabuncu 3.olarak kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Yıldız Erkeklerde ise 55 kiloda Emre Burak Gerim 3.olarak ilimize büyük başarı hediye etti.

BOLU  EXPRESS(25.09.2014)

Şampiyonluk Ülkü Yüceer’in

Kırıkkale’de önceki gün gerçekleşen 1.Ulusal Taekwondo Şampiyonası’nda Bolulu sporcu Ülkü Yüceer şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonada 4 sporcumuz ise 3.lük kürsüsüne çıkmayı başardı.

Kırıkkale’de yapılan 1.Ulusal Taekwondo Festivali’ne 17 İlden 54 kulüp katıldı. Müsabakalarda Azerbaycan’dan da 1 takım mücadele etti.  Şampiyonaya birçok milli sporcunun katılması müsabakaların kalitesini arttırdı. Müsabakalara Bolu’yu temsilen Yiğit Gençlik Spor Ve Gençlik Merkezi Spor Kulübü katıldı. Toplam 11 sporcunun yanısıra Bolulu Milli Takım Antrenörü Derviş Erdoğan ve Kulüp Başkanı Erhan Yüceer de müsabakalara iştirak etti. Heyecan dolu karşılaşmalar sonunda Gençler Kızlarda 57 kiloda Ülkü Yüceer şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı. Yıldızlar Kızlarda 59 kiloda Büşra Merve Dilaverler 3., Gençler Kızlarda 52 kiloda Esra Sabuncu 3.olarak kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Yıldız Erkeklerde ise 55 kiloda Emre Burak Gerim 3.olarak ilimize büyük başarı hediye etti.