Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arkadaşını Bul, Takımını Kur Ligi Projesi ” başvuruları Bolu'da başlıyor.

Ülke genelinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen mahalle ligi projesi spor etkinliği Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Badminton, basketbol (3x3 sokak basketbolu) ve voleybol (3x3) branşlarından oluşan “Mahalle Ligi” spor etkinliği 26 Nisan - 3 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilimizde oynanacak.

Mahalle Ligi etkinliklerine katılmak isteyenler 23 Mart- 6 Nisan 2023 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi biriminden bilgi alabilecekler.

MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ YENİDEN CANLANDIRMAK PROJENİN AMACINI OLUŞTURMAKTADIR

Mahallelerinde yaşayan 14-17 yaş arası kız ve erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, gençlerin spora aktif katılımlarının teşvik edilmesi, spor konusunda potansiyeli yüksek olan gençlerin tespit edilmesi, gençler arasında iletişim, grup ve takım içi aidiyet, güven, empati ve sosyalleşme süreçlerini geliştirmek ile tüm bunların yanında kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden canlandırmak projenin amacını oluşturmaktadır.

TAKIM OYUNCU SAYILARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 

BASKETBOL 3*3      (3 ASİL   2 YEDEK)

VOLEYBOL    3*3     (3 ASİL    2 YEDEK)

BADMİNTON          (2 ASİL    1 YEDEK)