İL MÜDÜRÜMÜZÜN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Şahin Ertem, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

18 MAYIS 2017
İl Müdürümüz Sayın Şahin Ertem’in "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"mesajı şöyle;

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs.
19 Mayıs, Gençlik; gençlik gelecek demektir.Türk genci, Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi,bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.
Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, yolumuzu aydınlatan cumhuriyet tarihimiz adına bir milattır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ülkenin içinde bulunduğu şartlar karşısında İstiklal mücadelesini başlatmak ve yeni bir devletin kuruluşu yolunda ilk adımı atmak amacıyla yola çıkarken, milletin bağımsızlık inancından ve vatan sevgisinden ilham almıştır. Düşman işgali tarafından kuşatılmış bir milletin bağımsızlık ve özgürlük ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919, aynı zamanda tüm dünyaya haykırılan bir varoluş narasıdır.
Türkiye Cumhuriyeti; Milletimizin birlik ve beraberliğinin, tüm unsurlarıyla bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Lakin vatanın kurtarılması ve bağımsızlık yolunda büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir.  Tıpkı Hz. Nuh’u Tufan’dan, Hz. İbrahim’i Ateş’ten ve Hz. Yusuf’u Kuyu’dan kurtaran yüce Rabbim, düşman işgali sırasında yakılan bağımsızlık ateşinde milletimizi aydınlığa ulaştırmıştır.
15 Temmuzda bu gençlik tarih yazdı. Gençlerimiz en önde koşarak, kendilerinden şüphe duyanlara en güzel cevabı verdi. O gece şehit olan vatandaşlarımızın içinde 16- 17 yaşlarında nice körpecik fidanlar vardı.Bu vesile ile bir kez daha şehitlerimize rahmet niyaz ederim.
Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı kutladığımız bugünde bilinmesini isteriz ki; Bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, sportif anlamda dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizlerde kendimizi gençlerimizin hizmetkarı kabul ettik.Bunu yaparken de en büyük ilham kaynağımızı şanlı tarihimizden ve ecdadımızdan aldık.
Buradan genç kardeşlerimize de seslenmek istiyorum. Bizler Sultan Alparslan’ın,Ertuğrul Gazi’nin,Fatih Sultan Mehmed Han’ın, Çanakkale’nin nesliyiz.Tarihi şan ve şerefle yoğrulmuş bir milletin ferdleri olarak hareket etmelisiniz.Kendinizi her türlü istismardan korumalı, hızla değişen dünyayı takip etmeli ve milli değerlere bağlı şuurlu nesiller olmak için gayret göstermelisiniz.Bunu yapmanız; İstiklalimiz, İstikbalimiz ve İstikrarımız için oldukça önemlidir.
Bu düşünceler içerisinde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.Siz değerli katılımcılara da en kalbi sevgi,saygı ve hürmetlerimi iletiyorum.Şahin ERTEM

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü