AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA BAŞLADI

Amatör Spor Haftası 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında tüm Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanmaya başladı.

10 EKİM 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında tüm Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Bolu Belediyesi Meydanında başlayıp Anıtparkta biten kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşüne Bolu Vali Yardımcımız Sayın Mustafa Özsoy, Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sayın Armağan Adnan Erdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Yaşar Yüceer, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Cengiz, Tapu Sicil Müdürü Sayın Gökhan Akkaya, Kadastro Müdürü Sayın Saadettin Aydın, Türk Telekom İl Müdürü Sayın Ahmet Karagün, ASKF Başkanı Sayın Zekeriya Gökmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TFF İl Temsilcisi Sayın Cemalettin Metin, Bolu Belediyespor Başkanı Sayın Engin Alemdar ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğümüz personeli, sporcular, antrenörler ve veliler katıldı.

Açılış programı anıtparkta şehitlerimiz ve gazilerimiz anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve akabinde spor branşlarının tanıtımı ile devam etti. Halk Oyunları, Okçuluk, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Judo, Eskrim, Karate, Kick Boks, Wushu, Taekwondo, Cimnastik, Badminton, Tenis, Masa Tenisi, Hokey, Bocce ve Bisiklet sporcuları gösteri yaparak kendi branşlarını tanıttı. Hafta boyunca devam edecek olan Amatör Spor Haftası etkinliklere tüm halkımızı davet ediyorum.